Pages Menu
Categories Menu

Jak szybko sprawdzic czy komputer jest zainfekowany?

Wykres Eye Conficker – prosty test, aby sprawdzić, czy komputer jest zainfekowany

Spośród milionów wirusów komputerowych na świecie prawdopodobnie najbardziej wyrafinowanych i najbardziej mówił o to robak Conficker znany również jako Downadup. W kwietniu 2009 roku eksperci od bezpieczeństwa nadal nie ma pewności, jakie intencje tego wirusa są, ale jest bardzo prawdopodobne, aby być na nielegalnym celu kradzieży informacji osobistych, takich jak numery kart kredytowych i haseł z zainfekowanymi komputerami.

Skąd mam wiedzieć, czy jestem zainfekowany robakiem Conficker?

1. Conficker blokuje dostęp do ponad stu bezpieczeństwa i zwalczania wirusów internetowych, więc jeśli masz problemy z wejściem na stronę bezpieczeństwa lub twój program antywirusowy nie jest aktualizacją może to być objawem.

2. Jeśli masz problemy z wejściem kilka katalogów i plików na komputerze, Conficker może blokować je przed dostępem.

3. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać dostęp do współdzielonego dostępu do administratora w systemie jest to głównie Conficker.

4. Jeśli masz zaplanowane zadania na komputerze, że nie masz znajomości, zrobić trochę badań, ponieważ może to być również Conficker.

Użyj Wykres Eye Conficker

Jednym z najprostszych i najbardziej pomysłowych sposobów sprawdzania Conficker jest użycie wykresu Conficker oczu. Ten prosty schemat z sześciu obrazów z każdego obrazu umieszczonego na stronie głównej poważnej anty wirusa lub stronie poświęconej bezpieczeństwu szybko powiedzieć, czy system jest zainfekowany. Jeśli patrząc na wykresie widać wszystkie sześć obrazów theres jest duża szansa, Twój system jest czysty. Jeśli nie jesteś w stanie zobaczyć niektóre z obrazów Conficker może być blokowanie dostępu do jednego lub więcej miejsc zabezpieczeniach, dzięki czemu istnieje duża szansa, że ​​komputer jest zainfekowany.

Działaj teraz, zanim będzie za późno.

Jak wspomniałem na początku tego artykułu nie jest poznanie prawdziwego zamiaru wirusa Downadup i jest coraz silniejszy i ciągłe uaktualnianie się. Eksperci obawiają się obecnie ponad 4 miliony systemy są zakażone wirusem Conficker ze poradnictwo dla par ta liczba szybko rośnie. Upewnij się, że system nie jest jednym z nich!

Artykuł dzięki: słomka ptysiowa