Pages Menu
Categories Menu

Diagnoza sprzetu komputerowego

White Light Scanning – Wprowadzenie

Białe światło skanowania, zwie WLS, to technika wykorzystywana do dokładnego pomiaru obiektów fizycznych, które byłyby w stanie być mierzone za pomocą tradycyjnych metod, np część płaszczyzny, grób lub twarzy.

Gdy obiekt został zeskanowany całkowicie dokładne 3D obraz jest następnie produkowane który mierzy każdą odrobinę obszarze obiektów powierzchniowych.serwis laptopów gdynia Na przykład, jeśli kawałek papieru był skanowany, coś, że jest wyjątkowo płaska; byłoby w stanie pokazać Ci wszystkie malusieńka stłuczki i grzbiety wzdłuż powierzchni.

Można by pomyśleć, że tego rodzaju urządzenia będą musiały być ogromne, aby skanować rzeczy takie jak groby, ale nie jest to prawdą. Białe światło urządzenia skanujące są w rzeczywistości raczej niewielkie. To dlatego, że muszą one być transportowane do różnych miejsc i często przemieszczać obiektów statycznych w celu przeskanowania każdy cal tego elementu.

Niektóre z zastosowań białych skanerów światła są rzeczywiście bardzo poważne. Na przykład, jeżeli awaria samolotu lub usterki spowodowane element jego struktury łamaniu lub ptaka lecącego do silnika, skaner może odtworzyć holistic dokładną kopię wymiarów oryginalnego utworu. To samo może zostać zastosowane do sektora samochodów wyścigowych. Gdy przedmioty poruszają się tak szybko, wszystko zależy od aerodynamiczne są to bardzo ważne.

Jak widać, białe światło skanowania jest bardzo ciekawy temat i pozwoliło nam doskonale pomiaru niesamowitą ilość inaczej niemierzalne, otwierając drogę do całej listy potencjalnych pomysłów i rozwiązań.

Artykuł dzięki: