Pages Menu
Categories Menu

Rejestr systemu Windows

Rejestr systemu Windows

Rejestr Windows – zarząd waszego systemu operacyjnego

Rejestr jest miejsce, gdzie praktycznie każdy preferencji który uruchamia system operacyjny Windows, jak również preferencje większość aplikacji jest przechowywany. Ostatnio, aby objąć przenośność oprogramowania sklepu, ich preferencje w pliku INI w zamian. To jest praktycznie „siedziba” z komputerem i kontroluje praktycznie wszystkie funkcje komputera. To dość dużo „pod maską” i zazwyczaj większość użytkowników komputerów nawet nie wiedzą, że istnieje, to jest bardziej odpowiedni w kierunku bardziej doświadczonych widzów komputerowego i komputerowych specjalistów.

Patrząc na niego, pierwsze wrażenie byłoby prawdopodobnie wystarczy nacisnąć przycisk zamykania tak szybko jak to możliwe (jeśli nie jesteś ciekawy rodzaj), jak to wygląda jak seria tysięcy katalogów z losowymi skomplikowanych nazwach. Jednak jeśli przyjrzeć się bliżej rzeczywistości są podzielone i zorganizowane, że ” katalogi są rzeczywiście klucze, wpisy kluczy znane są jako wartości i dane przechowywane w wartościach (zazwyczaj uprzywilejowanych) jest dobrze znane jako dane. Z lewej strony, są one ułożone hierarchicznie z głównymi klucze zaczynające się od ‚HKEY’, każda z tych nazw są różne kategorie, w których przechowywane są różne typy danych. Patrząc na to w większym stopniu:

HKEY_CLASSES_ROOT – przechowuje bardziej ogólne dane, takie jak stowarzyszenia typu pliku z odpowiednim oprogramowaniem w systemie

HKEY_CURRENT_USER – ta przechowuje wszystkie ustawienia, które odnoszą się tylko do aktualnie zalogowanego użytkownika do systemu

HKEY_LOCAL_MACHINE – Ten główny klucz przechowuje klucze, wartości i dane na poziomie bardziej globalnym, które mają wpływ na wszystkich użytkowników systemu.

HKEY_USERS – jak sama nazwa wskazuje, przechowuje informacje o korzystających z systemu

HKEY_CURRENT_CONFIG – przechowuje dane dotyczące bieżącej konfiguracji systemu. Są to podstawowe ustawienia, które odnoszą się do wszystkich systemów operacyjnych i zwykle preferencjach systemowych, które normalnie nie są naruszone.

Mała rada, upewnij się, że nie wolno wprowadzać żadnych zmian w rejestrze lub nie wiedząc dokładnie, co robisz, może to spowodować wiele więcej szkód niż myślisz. Plusem tego jest wiedząc odwrotnie rejestru może zezwolić, aby różne optymalizacje i ulepszenia do systemu, aby zaspokoić swoje użytku, które zwykle nie mają swobodę wyboru spośród.

Nie ma to jak próbuje ją jednak tak długo, jak wykonać kopię zapasową rejestru przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian jesteś dobry, aby przejść.

Jak wykonać kopię zapasową rejestru?

Aby wykonać kopię zapasową rejestru Otwórz Filegt; odszkodowanie za śmierć Eksportuj wybierz zakres eksportowej „all” i zapisać kopię zapasową w bezpiecznym miejscu na dysku twardym. Jest to także mądry rozwiązaniem jest okresowe tworzenie kopii zapasowych, nawet jeśli nie szukasz ręcznie wprowadzać zmiany jako modyfikacje według dowolnego złośliwego oprogramowania lub oprogramowania może być wykonana, które mogą spowodować uszkodzenie systemu, a więc zawsze można przywrócić z kopii zapasowej do Państwa dyspozycji.

W jaki sposób przywrócić kopię zapasową?

W przypadku, gdy zepsuć próby modyfikowania rejestru lub dowolnego złośliwego oprogramowania lub niewłaściwego stosowania nie tak, zawsze można przywrócić kopię zapasową, Open Filegt; Importuj, przejdź do lokalizacji, w której został zapisany kopii zapasowej i przywracania kopii zapasowej.

Chociaż te modyfikacje mogą ogromnie pomóc w optymalizacji i dostrojenia systemu, w ostatnich czasach oni byli bardziej użyteczny dla twórców złośliwego oprogramowania niż ktokolwiek inny, popularny niedostępność ze swoimi Opcje folderów, menedżer zadań, Panel sterowania, itp wszystko jest zrobione korzystania z rejestru.

Jeśli chce dokonać poprawek rejestru bez uzyskania brudne ręce w ten sposób nie są w rzeczywistości kilka freeware i produkty, które wykonują wiele usprawnień rejestru za pomocą jednego kliknięcia przycisku.

Artykuł dzięki: